A rendszeres masszázs nem csak a test felfrissítése, izmok ellazítása céljából fontos, hanem mert az idegrendszerre is jótékonyan hat.
Enyhíti a stressz káros hatásait. Masszázs során aktiválódik a paraszimpatikus idegrendszer, és ellensúlyozza a test stresszre adott negatív válaszreakcióit. Feloldja az izmok akaratlan feszülését, lehetővé teszi a normális szívritmus, vérnyomás és keringés helyreállását.
Pihentetőbb alvást biztosít. A masszázs ellazítja a feszült izmokat és megnyugtatja az idegrendszert, a test ritmusa lelassul. Csökken a vérnyomás, lelassul a szívritmus, mélyebb és szabályosabb lesz a légzés, ezzel segítve elő a pihentető alvást.
Erősíti az immunrendszert és beindítja a szervezet öngyógyító folyamatait. A masszázs javítja testben az energiaáramlást. Sokszor alkalmazzák fájdalommal élőknél. Jobb közérzetet biztosít, javul az életminőség, nő a fizikai és a lelkierő.
Javítja a bőr állapotát. A masszázs során kitágulnak a bőr kapilláris erei, a sejtek könnyebben jutnak oxigénhez és tápanyaghoz, ezzel pedig az ártalmas méreganyagok gyorsabban ürülnek ki. A fokozott vérkeringés biztosítja a bőr megfelelő nedvességtartalmát, így az nem fog kiszáradni és viszketni.
Fokozza az izmok teljesítőképességét. A masszázs közvetlen hatásaként enyhül az izomfeszültség, csökken az izomtónus, fokozódik az anyagcsere, ezáltal növekszik az izmok rugalmassága és teljesítőképessége. Az izmok gyorsabban regenerálódnak, állóképességed javul.